Jump to content

Cyclocross Világkupa Zolder: Magyarok a mezőnyben, ismét Cant és Van der Poel nyertek

2017. 12. 27. 07:52

Karácsony másnapján, December 26-án, rendezték az UCI Cylocross Világkupa zolder-i futamát. Nem mindennapi eseménynek lehettünk szemtanúi, ugyanis a világelit mellett a Vas testvérek személyében magyar versenyzőkkel is találkozhattunk a mezőnyben. Az elit nőknél hatalmas csatában újra Sanne Cant nyert, a férfiaknál pedig a betegségéből visszatérő Mathieu Van der Poel volt a leggyorsabb.

Az U19-es fiúknál az elmúlt versenyek vegyes eredményei alapján szinte lehetetlen volt megmondani, hogy ki lesz a futam győztese, a Namur-ban könnyedén nyerő svájci Európa-bajnok Loris Rouiller, a cseh Kopeczky, a brit Tulett vagy a világranglistát vezető holland Pim Ronhaar is odaérhetett volna a dobogó legfelső fokára. A futam során a Tomas KopeczkyJarno Bellens páros tudott kisebb előnyre szert tenni, őket üldözte a Niels Vandeputte, Ben Tulett,  Loris Rouiller alkotta trió.

A cseh az utolsó körben döntötte el a versenyt 3 másodperccel ért be a belga előtt, a harmadik helyet pedig a szintén belga Vandeputte szerezte meg. A versenyen magyar indulónak is szurkolhattunk, Vas Balázs küzdött keményen a világ legjobb versenyzői között, a 45. helyen 4 perc 25 másodperccel ért célba a győztes után, ami kiváló eredménynek számít az elmúlt időszak magyar eredményeit nézve.

Ma egy nagyon nehéz, de annál tanulságosabb versenyen vagyok túl. Pár napja küzdök egy betegséggel,amitől nem igazán kapok levegőt. De így is rajthoz álltam, mert annyira nem éreztem magam rosszul. A rajt egészen jól sikerült (nem csúsztam hátrébb) utána viszont ment a küzdelem a helyekért. A verseny első felében nagyon nem éreztem magam jól, de talán az utolsó két körben jobban lettem egy kicsit. Így végül a 45. helyen értem célba. A következő versenyem Azencross 28-án, addigra remélem sikerül magam összeszedni.-írta a magyar versenyző a facebook oldalán.

(Forrás: bikemag.hu)