A gps-es komputerek megjelenése sejtette, hogy hamarosan navigálni vagy előre megtervezett útvonalat is képesek lesznek követni a kerékpáros komputerek. A középkategóriától felfelé a legtöbb gps-es modellben már található térkép, amin előre megtervezett úton képes végignavigálni az eszköz. Ezek a komputerek általában fejlett edzésfunkciókat is tartalmaznak, tudnak kommunikálni pulzusmérőpánttal, pedálfordulat szenzorral vagy watt-mérővel, melynek köszönhetően jó választás olyan versenyzőknek, akik komolyan, a mai tudományt használva edzenek. A térképes funkciók miatt viszont olyanoknak is ajánlottak ezek a komputerek, akik sokat kerékpároznak idegen helyen, pl túráznak, és ilyenkor a komputer végig tudja vezetni őket az előre megtervezett útvonalon.
Alapfunkciókat kínáló gps-es komputerek
A gps-es komputerek legfőbb tulajdonsága, hogy folyamatosan rögzítik az útvonalat kerékpározás közben, amit később különböző platformokon vissza tudunk nézni, akár a mobiltelefonunk kijelzőjén vagy valamelyik közösségi oldalon (pl facebook, strava). Emellett képesek a sebességet is mérni mindenféle szenzor nélkül, tehát lényegében csak elég felrakni a kormányra a komputert és megnyomni a start gombot (ha éppen nem magától indul el a rögzítés), és a komputer mutatja a sebességgel, távval, idővel kapcsolatos adatokat. A gps-es komputerek többsége ezenfelül bluetooth vagy ANT+ kapcsolaton keresztül különböző szenzorokkal is képes kommunikálni, mint pl pulzusmérővel vagy pedálfordulat szenzorral, és így már edzésre is tudjuk őket használni. Ezek a komputerek jó választás azoknak, akik nem szeretnének profin edzeni és nem igényelnek navigációs funkciókat, viszont szívesen visszanézik otthon a térképen a bringázásukat/edzéseket, netalántán még strava-znak is.
A kerékpársportot sem kerüli el a világot átszövő kütyü-mánia: sokan vannak, akik ezt preferálják és a technika-technológia nyújtotta megoldásokat szívesen használják, és legalább ennyien, akik az egyszerűbb megoldásokat kedvelik. Mindkét csoport számára alkalmas eszköz lehet a Giant GPS alapú fedélzeti komputere, a NeosGPS, mert a számos funkciója ellenére könnyen használható, de elő lehet csalogatni belőle mélyebb rétegeket is.
A hazánkban még nem annyira ismert márka, az iGPSPORT gps-es kerékpáros komputerek és azok tartozékainak fejlesztésével foglalkozik. A távol-keleti vállalat kínálatában többnyire jó ár-érték arányú komputerek találhatók, az iGS50E is ezek közé tartozik, mely a teljes piacot tekintve valahol a belépő-középkategória határán található.