Jump to content

Rio 2016: újabb klasszikus szám a briteké

2016. 08. 10. 22:31

Nincs szükségük a hazai velodrómra a briteknek, hogy uralják a pályakerékpár versenyeket a riói olimpián, a férfi olimpiai sprint csapat és a 4000 méteres csapat győzelmét követően a klasszikus sprint szám vasárnapi döntőjében már nem is volt kérdés, hogy ismét a szigetországba viszik haza az aranyérmet…

Jason Kenny már a kvalifikációban is meggyőző volt, olimpiai rekorddal (9.55) az övé lett a leggyorsabb 200 méteres repülő kör. Magabiztosan “evezett” a döntőig, ahol cseppet sem meglepetésre honfitársával, Callum Skinner-rel került szembe. A bombaformában versenyző Kenny az aranyért sem hibázott.

A női sprinten sem jobbak a kilátások a többi nemzet számára, ugyanis Rebecca James szintén olimpiai rekorddal kvalifikált… A brit 4000-es csapat óriási világcsúcsát követően szombaton a brit női 4000-es kvartett is világcsúccsal lett olimpiai bajnok, ami magyar fülnek hihetetlenül hangzik: 4:10.236 perc.

Tulajdonképpen egyszerűbb felsorolni az eddigi nem angol aranyérmeket: szombaton a női olimpiai csapatsprintben a kínaiak nyertek, míg a nő keirint a holland Elis Ligtlee nyerte Rebecca James előtt. És az olimpia egyik legnagyobb brit sztárja, Mark Cavendish sem áll győzelemre az omniumban, komoly bravúr lenne, ha ma fordítana…