A kutatás eredményeit az Európai Mobilitási Hét keretén belül rendezett egyik budapesti bringás reggelin hozták nyilvánosságra. Révész Máriusz elmondta, hogy a kutatásra azért volt szükség, mert alig állt rendelkezésre információ a magyarok kerékpározási szokásairól, ezért rendelték meg a nagy mintaszámú, 3000 fős Magyarország felnőtt lakosságára reprezentatív felmérést, mellyel teljes képet kapnak a hazai bringázási szokásokról.
A felmérésből megtudhatjuk, hogy a lakosság 70%-a szokott kerékpározni, ami Európában is nagyon magas aránynak számít, ráadásul ebből a naponta és a hetente többször kerekezők együttesen 29%-ot tesznek ki.
Ahogy sejteni lehetett, a legmagasabb arányban az Alföldön közlekednek kerékpárral a magyar emberek, 34%-kal a Dél-Alföld az első, míg őt 30%-kal a Kelet-Alföld követi. A többi régió jelentősen le van tőlük maradva, az utolsó helyen Pest megye áll, ott mindösszesen 8% használja közlekedési céllal a kerékpárját.A kutatás azt is mérte, hogy a legtöbben milyen céllal használják kétkerekűjüket, a Top3-ba a vásárlás, a sport és munkába járás került, melyek közül a vásárlás 64%-kal toronymagasan nyert. Viszont a sport 38%-os értéke arra is rámutat, hogy a kerékpározók több, mint egyharmada sportcéllal ül bringájára.
Sokan emlékezhetnek rá, hogy kérdőívünkben a télen mi is megkérdeztük, hogy kinek hány kerékpárja van a háztartásában, ezt a témát a Magyar Kerékpárosklub kutatása is elemezte és azt az eredményt kapták, hogy a lakosság 67%-ának van saját kerékpárja és a maradék 33%-ból 17% számára van elérhető kerékpár a környezetében, tehát összességében elmondható, hogy a lakosság 84%-ának megvan az eszköze ahhoz, hogy bringázhasson.